Sports Sevilla

 

Monday 24th August

   

Kaiserslautern v Paderborn

Bundesliga 2

20:15

Granada v Eibar

la liga

20:30

Arsenal v Liverpool

Premier League

21:00

Tuesday 25th August

   

Malmo v Celtic

UEFA Champions League Play-Off 2nd Leg

20:45

Monaco v Valencia

UEFA Champions League Play-Off 2nd Leg

20:45

Luton Town v Stoke City

Capital One Cup 2nd Round

20:45

Wednesday 26th August

   

Club Brugge v Man Utd

UEFA Champions League Play-Off 2nd Leg

20:45

Barnsley v Everton

Capital One Cup 2nd Round

20:45

Thursday 27th August

   

Arsenal (Argentina) v Independiente

Copa Sudamericana 

0:00

TBC

UEFA Europa League Play-Off 2nd Leg

17:00

TBC

UEFA Europa League Play-Off 2nd Leg

21:05

Friday 28th August

   

Wolfsburg v Schalke 04

Bundesliga

20:30

Guingamp v Marseille

Ligue 1

20:30

Villarreal v Espanyol

La Liga

20:30

Genk v Sporting de Charleroi

Belgian Jupiler League

20:30

Blackburn Rovers v Bolton Wanderers

Championship

20:45

Falkirk v Dumbarton

Scottish Championship

20:45

MOTOGP (durante el fin de semana)

G.P.GRAN BRETAÑA

 

Saturday 29th August

   

Derby County v Leeds United

Championship

13:05

Newcastle United v Arsenal

Premier League

13:45

Griquas v Blue Bulls

rugby currie cup

16:00

Ireland v Wales

rugby friendly

16:30

Barbarians v Samoa

rugby friendly

17:00

Scotland v Italy

rugby friendly

17:15

Bologna v Sassuolo

Serie A

18:00

Eastern Province K. v Natal Sharks

rugby currie cup

18:05

Tottenham Hotspur v Everton

Premier League

18:30

Bayern Munich v Bayer Leverkusen

Bundesliga

18:30

Real Sociedad v Sporting Gijon

La Liga

18:30

Lille v Gazalec Ajaccio

Ligue 1

20:00

Barcelona v Malaga

La Liga

20:30

AC Milan v Empoli

Serie A

20:45

New York City FC v Columbus Crew

MLS

22:00

Celta Vigo v Rayo Vallecano

La Liga

22:00

Real Madrid v Real Betis

La Liga

22:30

Sunday 30th August

   

Ajax v ADO Den Haag

Eredivisie

12:30

Queen of the South v Rangers

Scottish Championship

13:30

Southampton v Norwich City

Premier League

14:30

Club Brugge v Standard Liege

Belgian Jupiler League

14:30

Borussia Dortmund v Hertha Berlin

Bundesliga

15:30

Kildare v Tipperary

GAA Football minor S/F

15:30

PSV Eindhoven v Feyenoord

Eredivisie

16:45

Swansea City v Man Utd

Premier League

17:00

Bordeaux v Nantes

Ligue 1

17:00

Dublin v Mayo

GAA Football senior S/F

17:30

Werder Bremen v B.Monchengladbach

Bundesliga

17:30

Roma v Juventus

Serie A

18:00

Eibar v Athletic Bilbao

La Liga

18:30

Sevilla v Atletico Madrid

La Liga

20:30

Valencia v Deportivo La Coruna

La Liga

20:30

Napoli v Sampdoria

Serie A

20:45

Monaco v PSG

Ligue 1

21:00

Getafe v Granada

La Liga

22:30

Las Palmas v Levante

La Liga

22:30

Seattle Sounders v Portland Timbers

MLS

23:00